Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu

Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu hizmeti kapsamında, Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’nin 60. Maddesi gereği, 1 kV ve üzeri gerilime sahip tesislerde trafo işletmesinden sorumlu elektrik veya elektrik-elektronik mühendisinin bulundurulması zorunludur.

Trafo işletme sorumluluğu adıyla da bilinen yüksek gerilim işletme sorumluluğu hizmetinin temel amacı; Elektrik Yüksek Gerilim Tesisleri’nde can ve mal güvenliğini ve işletme şartlarının fen ve mühendislik kurallarına uygun hale getirilmesini sağlamaktır.

Liberta Enerji, EMO tarafından verilen SMM ve Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu Belgesi‘ne sahip yetkin Elektrik ve Elektrik-Elektronik Mühendisleri ile işletme sorumluluğu hizmetini sağlamakta, resmi kurumlara ve elektrik dağıtım şirketine karşı işletmeleri temsil etmektedir.

Enerji izleme sistemleri ile tesislerin aktif güç, endüktif reaktif güç ve kapasitif reaktif güç değerleri günlük olarak uzaktan izlenerek kompanzasyon takibi titizlikle yapılmaktadır. Yasal olarak belirlenen reaktif güç sınırlarına erişme ihtimali oluştuğunda hızlı bir şekilde müdahale edilerek faturalarda reaktif ceza bedeli ödenmesinin önüne geçilmektedir.

Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu ile ilgili detaylı bilgi almak için bize ulaşın!